Profesyonel bir Veri Analisti olun

 • Global şirketlerde çalışın

 • Yıllık ortalama 380.000 TL maaş kazanın
 • Veri analistliğinde uzmanlaşın

Tarih

24 Nisan 2024

Süre

8-12 ay

Seviye

Temel

Hemen başvur

Eğitim %100 iş garantilidir. Eğitim sonunda işe giremezseniz paranızı iade ediyoruz.

Kariyer Merkezi’miz iş görüşmeleri, CV hazırlama ve açık pozisyonlar için sana rehberlik eder.Bilişim sektöründeki kariyeriniz için gerçek projeler ve uygulamalarla deneyim kazanırsın.

Veri Analisti kimdir?

Veri Analisti büyük verileri işler ve yorumlar. Sonuçları görselliğe kavuşturarak anlamlandırır. Bu veriler ışığında şirketlerin hedef ve stratejilerini belirleyerek yol haritasını hazırlar.

Bir Veri Analisti şunları yapabilir

 • Büyük verileri analiz ederek sınıflandırır ve yöntemleri belirler

 • Elde edilen verileri yorumlar ve anlamlandırır
 • Karar alınmasında ve hedef belirlemede rol oynar
 • Sonuçları görselliğe kavuşturur
 • İş süreçlerinin nasıl daha efektif hale getirilebileceğini gösterir

Bir Veri Analisti ayda ortalama ₺35.000 kazanıyor.

Tecrübe edinin, maaşınızı yükseltin

₺23.000

uzman yardımcısı

₺35.000

orta uzman

₺60.000

kıdemli uzman

$7.000

Yabancı bir şirkette kıdemli uzman

Öğrenciler Kodlasam ile öğrenmeyi seviyor

Kodlasam'ın misyonu, farklı geçmişlere sahip öğrencilerin IT alanına başarılı bir şekilde geçiş yapmalarına yardımcı olmaktır.

Hizmetimizin kalitesi konusunda sadece bizim sözümüze güvenmeyin; işte bazı önemli rakamlar ve öğrenci değerlendirmeleri.

600+

Kodlasam ile
öğrenen öğrenci

40+

fazla birinci sınıf

uzman ve mentor

4.5/5

Ortalama 

memnuniyet puanı

Bu kurs tam sana göre...

Çaylak

Yeni bir uzmanlık öğrenmek ve bilişim sektöründe kariyer yapmak için sıfırdan ileri seviyeye doğru ilk adımdır. Kodlama ya da programlama bilgisine gerek yok! Tecrübe ve deneyim kazanarak bir sonraki seviyeye geçeceksin. Excel, SQL, İstatistik, Python ve Power BI eğitimlerini alacaksın.

Programcı

Bilişim sektöründe çalışmayı ya da analistlik gerektiren bir işe geçmeyi düşünüyor olabilirsin. Teorik ve pratik becerilerini geliştirebilir, veri analizi araçlarıyla çalışmayı öğrenebilirsin. Gerçek hayat projeleri ve ödevler ile deneyim kazanır, Kariyer Merkezi’miz ile mesleki gelişimini ilerletirsin.

Analist

Mevcut işin için farklı araçlar kullanmayı öğrenir, karmaşık vakaları çözebilirsin. Yetkinlik seviyeni yükseltir, bilgi ve teknik becerilerinde profesyonel seviyeye gelirsin. Bir analist olarak meslekte kariyer yapar, sektörün aranan uzmanı olabilirsin.

Neden Veri Analisti Olmalısın?

Bilişim teknolojileri, sadece Türkiye'de değil tüm dünyada potansiyeli yüksek bir sektör. Bu alanda yetişen uzmanlar, global firmalarda çalışmakta.

Günümüzde birçok şirket, verilerin ışığında hareket etmek ve doğru hedefler belirleyebilmek için verileri analiz etmeye ve Veri Analistine ihtiyaç duyuyor.

Veri Bilimci sektörde hızlı ve ortalamanın üzerinde maaşlarla işe başlar. Yeni başlayan bir Veri Bilimci için ortalama maaş aylık 35.000₺'dir.

Tüm dünyada büyük veri oldukça değerli bir konumda. Bu verileri çözümlemek, anlamlandırmak ve sonuçlandırmak için de veri analizine ve bu analizi gerçekleştirecek Veri Analistine ihtiyaç duyulmakta.

Büyük veri dünyası, farklı disiplinlere sahip kabiliyetleri ve insanları bir araya getiren multidisipliner bir alandır.

Neden Veri Bilimci Olmalısın?

Popüler bir alan

Veri bilimi tüm dünyada potansiyeli yüksek bir alan ve bu alanda yetişen uzmanlara ihtiyaç duyulmakta. Veri Bilimci olarak global firmalarda çalışabilirsin.

Tüm dünyada iş sahası

Büyük veriyi analiz etmek ve bu veriler doğrultusunda hedefler belirlemek tüm dünyada geçerli. Bu yüzden yurt içinde ve yurt dışında iş sahası yüksek bir meslektir.

Ortalama üstü maaş

Veri Bilimci sektörde hızlı ve ortalamanın üzerinde maaşlarla işe başlar. Yeni başlayan bir Veri Bilimci için ortalama maaş aylık 35.000₺'dir.

Uzmanlık gerektiren bir beceri

Verileri okumak, analiz etmek, anlamlı çıktılar üretmek ve stratejiler geliştirmek için uzmanlık gerekir. Global şirketlerin gelişimleri verileri analiz edebilmekle doğru orantılıdır.

Multidisipliner bir alan

Matematik, istatistik, olasılık, analiz yeteneği gibi farklı disiplinleri bir arada barındırır. Veri Bilimci aynı anda birden fazla kabiliyete sahip bir profesyoneldir.

Veri Analistliği 21. yüzyılda
en revaçta olan meslekler arasında

Hemen Başvur

Kariyer Merkezi

Uygun pozisyonlar için şirketlerin ilgisini çekecek ve seni en iyi şekilde anlatacak CV’yi birlikte hazırlıyor, özgeçmişini tasarlıyoruz.

Bilişim sektöründe iş görüşmelerinin nasıl yapıldığını anlatıyor, geri bildirimler veriyor, seni nelerin beklediğini paylaşıyoruz.

Kariyer tavsiyelerimizi paylaşıyor, sana özel kariyer danışmanı ile hedefine emin adımlarla ilerlemen için her zaman yardımcı oluyoruz.

Mentorlerimiz ile sana 1-1 rehberlik ediyor, sektör profesyonellerinin yönlendirmesiyle ilk işini bulman için kariyer desteği veriyoruz.

Eğitim Nasıl İşleniyor?

Kendi Temponda Öğren

Programımızı, kendi hızınızda öğrenmeniz için tasarladık. Bu nedenle, çalışmalarınıza daha fazla zaman ayırırsanız, aynı bilgi ve becerileri edinirken diğerlerinden daha hızlı bitirebilirsiniz. Herkes farklıdır, ancak gerçekçi olarak, öğrencilerimiz programı ortalama 10-20 saatlik haftalık çalışma yükü ile 8-12 ay içinde tamamlamayı başarıyor.

Teorik Bilgilerle Pekiştir

Eğitimlerimiz teori ve pratik uygulamaların birbirine bağlı bir şekilde yürütülür. Öğrendiklerinizi teorik bilgilerle pekiştirirsiniz. Bilgiyi pekiştirmek için kısa videolar izler, modülleri çalışır ve ödevlere başlarsınız.

12 Ay Boyunca Erişilebilir Modüller

Modüllerimize erişiminiz 12 ay boyunca her daim olacak bu sayede gerçek iş senaryoları ve zorluklarından oluşan bir gerçek proje ile bilgi ve becerilerinizi sınamaya hazırlanabilirsiniz.

Canlı Dersler

Her hafta eğitmenlerin katılımıyla canlı dersler düzenliyoruz. Mevcut programınıza ve öğrenme aşamanıza en uygun olanlarına katılabilirsiniz. Kaçırırsanız, kayıtları platform üzerinden izlemenize olanak sağlıyoruz.

Mentorluk

Alanlarında uzman olan mentorlarımızdan, sorularınız için günlük operasyonel destek alacaksınız. Çalışmalarınızda yalnız bırakılmayacaksınız.

Güçlü Topluluk

Açık bir işbirliği ortamı oluşturuyoruz; uzmanlarımız ve mentörlerimiz piyasanın önde gelen şirketlerinde çalışma deneyimine sahiptir ve değerli bilgilerini sizlerle paylaşır. Öğrencilerimiz sık sık ödevlerde birbirlerine yardımcı olur. Bu sayede sadece yeni bir meslek edinmezsiniz, aynı zamanda iletişim ağınızı da genişletirsiniz.

Kariyer Danışmanlığı

Kodlasam aynı zamanda bir Kariyer Merkezi'dir. Öğrencilerimize kariyer hedefleri doğrultusunda danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Kişisel Destek

Eğitmen ve mentorlerimiz bilişim sektöründe çalışan profesyonel analistlerden oluşur. Tüm eğitmen, mentor ve koordinatörlerimiz süreç boyunca ödev, proje ve kariyer yolculuğunda sana rehberlik eder.

Projeler

Eğitim boyunca, gerçek iş senaryolarını yansıtan çok sayıda proje tamamlayacaksınız. Bu projeler, ileride iş başvurularınızda bilgi ve becerilerinizin kanıtı olarak kullanılacaktır. Eğitim kapsamında "SQL", "Python", "E-ticaret" gibi konularda çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Excel Blok Projesinde

bir şirketin verilerini kullanarak içgörünü analizi yapma, veri setini düzenleme ve dashboard tasarımını gerçekleştiriyoruz.

SQL Blok Projesinde

Bir satış verisi üzerinde sipariş analizi, müşteri analizi, Satıcı analizi ve ödeme analizi yaptırıyoruz. ayrıca başka bir satış verisi üzerinde de müşteri segmentasyon analizini gerçekleştiriyoruz.

Python Blok Projesinde

Sizlere atanan ilgili veri seti üzerinden en az 6 adet analiz yapmaları beklenmektedir. Bu analizlerin 2 tanesini pythonda yapmaları gerekmektedir. (Sipariş analizi, müşteri analizi, ciro analizi, ürün analizi vb olabilir. Analizleri tarih, lokasyon, müşteri bazlı yapabilirsiniz ya da genel resmi çıkaracak analizler yapabilirsiniz.) Elde ettiğiniz bu çıktıların sonunda Power BI dashboardu hazırlamaları beklenmektedir. Python’da yapılan analizler için Jupyter Notebook üzerinden görselleştirme ve veri setini yorumlamayı gerçekleştirebilirler. Son adım olarak atanan veri setiyle Python’da EDA yapmaları beklenmektedir. Görselleştirmeye uygun olmayan çıktıları SQL sorgusu ile birlikte PostgreSQL'de yapmalarını gerçekleştiriyoruz.

Power BI Blok Projesinde

Bir veri setini kullanarak veri kaynağına bağlabilme,verilerin temizlenmesi ve dönüştürülmesini sağlama,hesaplamalar ve ölçütler kullanmaları için DAX formül kullanımı, müşteriler için görselleştirme ve rapor oluşturma ile temel içgörü ve ölçümleri görüntülemek için bir dashboard oluşturulmasını gerçekleştiriyoruz.

Bitirme Projesinde

Sizlere atanan ilgili veri seti üzerinden en az 6 adet analiz yapmaları beklenmektedir. Bu analizlerin 2 tanesini pythonda yapmaları gerekmektedir. (Sipariş analizi, müşteri analizi, ciro analizi, ürün analizi vb olabilir. Analizleri tarih, lokasyon, müşteri bazlı yapabilirsiniz ya da genel resmi çıkaracak analizler yapabilirsiniz.) Elde ettiğiniz bu çıktıların sonunda Power BI dashboardu hazırlamaları beklenmektedir. Python’da yapılan analizler için Jupyter Notebook üzerinden görselleştirme ve veri setini yorumlamayı gerçekleştirebilirler. Son adım olarak atanan veri setiyle Python’da EDA yapmaları beklenmektedir. Görselleştirmeye uygun olmayan çıktıları SQL sorgusu ile birlikte PostgreSQL'de yapmalarını gerçekleştiriyoruz.

Veri Analistliği eğitim programı

Blok 1: Veri Analitiğinin Temelleri

Blok 2: Excel ile Veri Analizi ve İstatistiksel Analizler

Blok 3: Veri Tabanları ve SQL

Blok 4: Python ile Veri Analizi

Blok 5: Power BI ile Veri Görselleştirme ve Raporlama

Blok 6: e-Ticarette Veri Analitiği

Bitirme Projesi

Kariyer Danışmanlığı

E-posta üzerinden eğitim programının detaylı versiyonunu alın.

Teşekkür ederim! Gönderiminiz alındı!
Formu gönderirken bir şeyler ters gitti...

Mezunlarımız

Mahmut (Veri Analisti)
IT Manager

Başarı için Hayalinizdeki Ekip

Kodlasam ile eğitim alırken en iyilerden en üst seviyede hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz. Sektör uzmanları, teknik mentorlar, öğrenci koçları ve destek yöneticilerinden oluşan ekibimiz, kariyer sonuçlarınıza en hızlı ve en verimli şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Veri Analisti

Teleperformance
Mesleki ve Teknik Bilgi

Excel, SQL, Python

Kıdemli Veri Analisti

Trendyol
Mesleki ve Teknik Bilgi

Excel SQL Data Visualization Tools Data Analytics Platforms Python Machine Learning

Kıdemli Veri Uzmanı

Yves Rocher
Mesleki ve Teknik Bilgi

SQL Python Data Analytics Platforms Data Governance

Veri Uzmanı

Migros One
Tech Stack

SQL Python Data Warehousing ETL Tools Power BI

Veri Analisti

PwC
Tech Stack

Excel SQL Data Visualization Tools Statistical Analysis Tools such as Stata, SPSS, or Python for data analysis.

Sistem Mühendisi / Veri Analisti

AAES İleri Mühendislik
Tech Stack

Python SQL Linux/Unix Data Integration Tools Database Management Systems

*Türkiye'deki katı işveren koruma yasaları nedeniyle, uzmanlarımızın adlarını, fotoğraflarını veya şirket adlarını pazarlama materyallerimizde gösteremiyoruz. Şirketimizdeki herhangi bir uzmanın, Türkiye'nin en ünlü şirketlerinden birinde üst düzey bir pozisyona sahip olduğundan emin olabilirsiniz.

Eğitim Sonrası Sertifikanız

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Veri Analistliği Eğitimi sertifikası almaya hak kazanır.

*Sertifikanız kayıtlı e-posta adresinize gönderilir.

Egitimden Sonra seritikasi

Eğitimden Sonra CVniz

Müşterinin profile görsel

Deniz Yılmaz

Veri Analist

₺25.000

Zor Beceriler

 • Veri Tabanı ve Sorgulama Araçları: SQL
 • Programlama Dilleri: Python
 • Veri Görselleştirme: Power BI, Microsoft Excel, Python (Matplotlib ve Seaborn)
 • İstatistik ve Matematik: Hipotez Testi, Regresyon Modeli, İstatistiksel Modellemeler
 • Veri Analizi: SQL, Python (NumPy ve Pandas), Microsoft Excel

Hassas Beceriler

 • Problem Çözme
 • İletişim Becerileri
 • Sektörel Bilgi
 • Takım Çalışması
 • Araştırma Becerileri
 • Sunum yapma

Tecrübe

 • Veri toplama ve ön işleme tekniklerini Python ve SQL dilinde uygulama becerileri kazandım.
 • İstatistiksel yöntemler ve modelleme tekniklerini kullanarak veri analizi ve keşif becerilerimi geliştirdim.
 • Python'da veri manipülasyonu ve görselleştirme becerilerini öğrenerek veri analiz süreçlerimi hızlandırdım.
 • Toplamda 6 gerçek hayat projesi üzerinde çalışarak veri analizinde projelendirme, problem çözme ve sunum becerilerimi geliştirdim.

Şimdi kayıt olun, indirimden yararlanın

 • 15 projeyi bitirin.

 • Kariyer merkezimiz aracılığıyla bilişim sektöründeki
  kariyerinize ilk adımınızı atın.
 • Kurs topluluğuna katılın.
 • Deneyimli uzman ve mentorlardan yardım alın.
00
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
7583₺/ay
3413₺/ay*
*Kredi kartına 12 ay taksit avantajlı aylık ödeme tutarı.

Ön başvuru için formu doldurun

Başlangıç ​​tarihi

24 Nisan 2024
Teşekkür ederim! Gönderiminiz alındı!
Formu gönderirken bir şeyler ters gitti...

Anlaşmalı Bankalar

Sık Sorulan Sorular

Danışmanlık alın

Sormak istediğiniz sorular için temsilcimize ulaşabilirsiniz.

Teşekkür ederim! Gönderiminiz alındı!
Formu gönderirken bir şeyler ters gitti...
Erkek bilgisayar ile çalısıyor